Nowości
March 31, 2022

Co nowego w Workplace?

Nowy plan, nowe możliwości 

Od 1 stycznia 2022 roku Workplace wprowadził nowy plan cenowy Workplace Core, który zastąpił dotychczasowy Workplace Enterprise i Workplace Advanced. Od tego momentu cena za każdego użytkownika wynosi 4$ miesięcznie. Jest to oferta dla nowych użytkowników Workplace. Dotychczasowe cenniki, zgodnie z umową, pozostają bez zmian do momentu podpisania kolejnej umowy. 

Oprócz planu podstawowego pojawiły się dwa dodatki:

  • Enhanced Admin & Support (2$ użytkownik/miesięcznie) to zaawansowana administracja i pomoc techniczna, a w niej m.in. więcej opcji logowania i priorytetowa obsługa klienta. 
  • Enterprise Live (2$ użytkownik/miesięcznie) daje możliwość transmisji strumieniowej z wydarzeń do dużych grup odbiorców, jednocześnie zmniejszając wpływ na sieć.

Organizacja wydarzeń staje się jeszcze prostsza! 

Workplace from Meta przedstawia nowy, ulepszony sposób na poprawę komunikacji dzięki tworzeniu wydarzeń i audycji. Od teraz, organizując wydarzenie online, możliwe jest dodanie jego lokalizacji. Ponadto, przy pomocy narzędzia Live Producer, można planować je z dużym wyprzedzeniem oraz w łatwy sposób odnaleźć wszystkie nadchodzące transmisje. Możliwość zapraszania całych Workplace’owych grup, dodawania do 50 tys. uczestników oraz opcja publikowania postów nie tylko dla hostów sprawia, że organizacja wydarzeń online nie może być prostsza. 

Synchronizacja wydarzeń z innymi kalendarzami

Nowa integracja umożliwia synchronizację Workplace from Meta z kalendarzem Outlook’a, Gmaila i innych narzędzi. Nowością jest także możliwość synchronizacji wydarzeń cyklicznych z kalendarzami uczestników. Zachęcamy do wizyty w Help Center, aby dowiedzieć się więcej o tej możliwości.

Prawdziwa wartość pracowników pierwszej linii

Luty w Workplace minął pod znakiem badań nad user experience pracowników tzw. pierwszej linii, czyli osób pracujących m.in. na produkcji, w centrach logistycznych czy w obsłudze klienta. Pomimo tego, że tworzą oni fundament organizacji i ich rola jest często kluczowa w organizacji, to wciąż nie poświęca się im wystarczająco dużo uwagi.  Według badań ekspertów z Workplace from Meta, powstałych na bazie ponad 7000 ankiet, tylko 55% pracowników frontline’u czuje się częścią społeczności i kultury firmowej, a aż 75% z nich nie ufa w pełni organizacji w kwestii transparentności przepływu informacji. Te wyniki wskazują na konieczność działań na rzecz aktywizacji pracowników pierwszej linii i poprawy ich zaangażowania w życie organizacji. 

Integracja z WhatsApp

Planowana na rok 2022 integracja Workplace from Meta z popularnym komunikatorem WhatsApp zbliża się wielkimi krokami. Integracja zapewni dotarcie do niezbędnych informacji i aktualizacji pracownikom pierwszej linii, dla których WhatsApp jest często jedynym narzędziem do komunikacji z innymi pracownikami. Dzięki temu będą na bieżąco z tym, co dzieje się w organizacji niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. 

Centrum Bezpieczeństwa Workplace 

Safety Center dba o zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom Workplace. W związku z tym w ostatnim czasie wprowadzono kilka udogodnień, aby jeszcze bardziej usprawnić ten proces. Wiadomości i powiadomienia od Centrum Bezpieczeństwa są teraz dostępne w jednym miejscu. 

Pracownicy będą teraz widzieć logo Centrum Bezpieczeństwa na pasku bocznym,  aby mieć łatwy dostęp do bieżących i archiwalnych wiadomości. Dodatkowo, odbiorca komunikatu może teraz określić, czy jest on dla niego istotny, czy nie. 

Uproszczona nawigacja Biblioteki Wiedzy

W celu poprawy przejrzystości Biblioteki Wiedzy wszystkie kategorie są od teraz widoczne na jednej stronie. Administratorzy oraz moderatorzy treści mogą filtrować sekcje za pomocą kart u góry, aby zobaczyć opublikowane kategorie, wersje robocze oraz te, które zostały usunięte. Administrator, tworząc lub edytując kategorię, może zdecydować, czy uwzględnić ją, czy usunąć z głównej nawigacji.

Angażujące wydarzenia online

Bez względu na to, czy wydarzenie planowane jest z wyprzedzeniem, czy prowadzone na żywo, zapraszanie do wzięcia udziału jest dziś zdecydowanie łatwiejsze dzięki wysyłaniu zaproszeń całym Workplace’owym grupom oraz zewnętrznym odbiorcom.

Uproszczone narzędzie Live Producer pozwala na dotarcie nawet do 100 tys. użytkowników, jednocześnie nie wpływając na jakość transmisji. W czasie jej trwania można otrzymać informacje zwrotne od publiczności za pomocą reakcji na żywo, a po jej zakończeniu pełniejszy wgląd w to, w jaki sposób ludzie angażują się w prowadzone wydarzenia. 

Nowe nakładki na zdjęcia profilowe

Zaktualizowane nakładki do zdjęć profilowych dają więcej możliwości dostosowania profilu i informowania pracowników o aktualnym statusie. Wśród nich dostępne są ramki: “Praca z domu”, “Rocznica pracy”, “Zwolnienie lekarskie”, “Na urlopie” i “Nowy pracownik”

Zaawansowane monitorowanie statystyk

Twórcy i administratorzy mogą teraz sprawdzać skuteczność ich treści bezpośrednio z postów. Pozwalają na to zupełnie nowe funkcjonalności takie jak monitorowanie współczynnika klikalności, zaangażowania i ukończenia postów. Możliwe jest także śledzenie wydajność treści wideo dzięki statystykom oglądalności, a lista najlepszych postów w zakładce Insights wyróżnia najskuteczniejsze treści i czołowych twórców. 

latest news

Related Post