Nowości
July 14, 2022

Co nowego w Workplace ? | 2Q 2022

Kolejny kwartał w Workplace przyniósł ze sobą nowe funkcjonalności i zmiany w działaniu narzędzia. Podsumowaliśmy dla Was najciekawsze z nich. Gotowi? To zaczynamy! 

Kolekcje w Bibliotece Wiedzy

Workplace wprowadził nowy sposób udostępniania i organizowania treści w Bibliotece Wiedzy. Kolekcje umożliwiają administratorom lepsze kategoryzowanie linków i plików wewnątrz Biblioteki. Opcja wyszukiwania pozwala na szybsze odnalezienie materiałów udostępnianych pracownikom. Ta funkcjonalność jest idealnym rozwiązaniem, kiedy w firmie pojawia się nowy pracownik wymagający sprawnego onboardingu. Dzięki możliwości łączeniu materiałów w kategorie i podkategorie w Kolekcji, mogą one zostać odpowiednio pogrupowane oraz udostępnione bezpośrednio nowej osobie lub przypięte w poście w grupie.

Jeśli zarządzasz Biblioteką Wiedzy w Twojej firmie, sprawdź krótkie wideo o udoskonalonym sposobie organizacji materiałów: Kolekcje w Bibliotece Wiedzy.

Transmisje na żywo - integracja z Zoom, Webex i BlueJeans

Dzięki wprowadzonym integracjom transmisje na żywo pozwalają Ci nadawać bezpośrednio w Workplace. Dzięki temu dotrzesz z ważnymi informacjami, które pojawiają się podczas Twoich spotkań online, do większej liczby osób.  Jeśli ktoś z Twojego zespołu np. nie może uczestniczyć w spotkaniu teamowym albo webinarze, będzie mógł to nadrobić później, oglądając nagranie, które zostanie zapisane w formie posta na Workplace. 

Wszystkie najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania znajdziesz tutaj: Zintegruj Workplace z narzędziami do prowadzenia rozmów wideo

Oznaczanie zastępstwa w pracy

Ta funkcjonalność Workplace pozwala na poinformowanie wszystkich pracowników o zastępstwie na danym stanowisku pracy. Aby z niej skorzystać, musi być ona odgórnie uruchomiona na firmowej instancji narzędzia. Jeśli z jakiegoś powodu pracownik nie może być obecny lub potrzebuje zastępstwa na zmianie podczas urlopu w pracy, jego kierownik może udostępnić taką informację swojemu zespołowi, by znaleźć na jego miejsce inną osobę  z uwzględnieniem dostępności pozostałych pracowników. Aby utworzyć powiadomienie o otwartej zmianie, menedżerowie  muszą mieć uprawnienia administratora lub moderatora grupy. 

Dowiedz się więcej jak zarządzać informacją o zastępstwach w Centrum Pomocy Workplace.

Statystyki dla Administratorów

Od maja administratorzy Workplace mają dostęp do statystyk ze wszystkich grup, nawet jeżeli nie są ich administratorami. Pomaga to w prosty sposób monitorować aktywność i zaangażowanie użytkowników w poszczególnych grupach. Administratorzy mogą również pobierać statystyki dla określonych zakresów dat, nawet do roku wstecz.

Przejdź do Centrum Pomocy, aby dowiedzieć się więcej na temat Statystyk dla administratorów grup w Workplace.

Dostęp do konta użytkownika bez e-mail

Workplace ułatwił dostęp do platformy pracownikom nieposiadającym firmowego adresu mailowego. Możliwe jest teraz przekształcenie danego konta z e-mailem w konto bez dostępu do poczty elektronicznej. Użytkownicy mogą używać kodów dostępu do logowania lub resetowania hasła. 

Więcej informacji na temat logowania bez e-mail znajdziesz w tym artykule

Rozbudowane narzędzie Ankiet

Od niedawna limit pytań w narzędziu Ankiet został rozszerzony do 10. 

Jak korzystać z Ankiet oraz jakie korzyści z nich płyną, znajdziesz odpowiedź w tym przewodniku.

Chat w aplikacji mobilnej 

Do tej pory konieczne było korzystanie z dwóch osobnych aplikacji. Od teraz aplikacja Workplace ma również funkcjonalność Chatu. Aktualizacja jest dostępna zarówno dla systemów Android, jak i iOS. 

Integracje - Windows

Od kwietnia możesz skonfigurować swój Workplace z narzędziami Microsoft, takimi jak SharePoint czy Teams.

latest news

Related Post