Customer Success
June 2, 2022

Daj się poznać, czyli jak spersonalizować swój profil na Workplace?

Podobnie jak na Facebooku, profil na Workplace jest naszą wizytówką, dlatego warto go spersonalizować. Poświęcenie chwili na przedstawienie się pomoże w przełamaniu lodów w kontakcie z innymi użytkownikami platformy. 

W tym artykule dowiesz się, jak uzupełnić swój profil, by dać się lepiej poznać!

Zdjęcie profilowe 

W dobie pracy zdalnej dodanie zdjęcia profilowego to czasami jedyny sposób, by pokazać siebie.  Łatwiej nam nawiązać kontakt, kiedy wiemy, z kim rozmawiamy. Dodaj zdjęcie profilowe, aby nie być anonimowym w swoim miejscu pracy. 

Nakładki 

Zdjęcie profilowe możemy dodatkowo spersonalizować, używając nakładek. Pracujesz zdalnie albo jesteś na urlopie? Daj o tym znać za pomocą dostępnych nakładek. 

Dodatkowe informacje 

Oprócz zdjęcia, możemy również dodać krótki opis swojej roli w organizacji. Dzięki temu inni w szybki sposób znajdą najważniejsze informacje na temat naszego stanowiska w firmie. Natomiast wpisanie swojego służbowego numeru telefonu i adresu e-mail znacznie usprawni komunikację ze współpracownikami.  

Umiejętności 

Workplace umożliwia dodanie umiejętności, którymi chcemy się pochwalić. Uzupełnij swój profil o znajomość języków, w których się porozumiewasz, narzędzia, które potrafisz obsługiwać oraz wszystkie kompetencje, które mogą okazać się pomocne twoim współpracownikom. 

Schemat organizacyjny 

Przydatną funkcjonalnością w Workplace jest również schemat organizacyjny. Po kliknięciu na jego ikonkę wyświetla nam się umiejscowienie każdego pracownika w strukturze organizacji. Dzięki temu  w łatwy sposób możemy dowiedzieć się, kto jest przełożonym danego pracownika oraz z kim pracuje w zespole. 

Wyraź siebie! 

Oczywiście to tylko podstawowe funkcjonalności, które przydadzą się do spersonalizowania profilu na Workplace. Postaw na kreatywność i baw się jego wizerunkiem! Swoje działania na Workplace możesz sprawdzić w Dzienniku Aktywności. Daj się poznać od najlepszej strony. 

Odznaki

Jako administrator masz możliwość nadawania odznak, które pojawią się na profilu pracownika. Dzięki nim możesz docenić rozmaite osiągnięcia. 

Do wyboru jest zestaw odznak domyślnych, ale można też utworzyć własne odznaki, dostosowane do specyfiki Twojej firmy.

Więcej informacji o prezentowaniu osiągnięć w Workplace można znaleźć w Centrum zasobów dla klientów.

latest news

Related Post