Najlepsze praktyki
June 15, 2022

Online nie znaczy offline, czyli współpraca w Grupach

Pozostań w kontakcie i dziel się wiedzą z innymi 

Grupy w Workplace zapewniają przestrzeń do nawiązywania kontaktu ze współpracownikami, budowania społeczności i współpracy nad projektami w całej organizacji. Są głównymi kanałami przepływu informacji i bezpiecznego udostępniania dokumentów. Członkowie grup mogą porozumiewać się ze sobą w czasie rzeczywistym, co znacząco wpływa na optymalizację czasu komunikacji. 

Jakie są rodzaje grup?

 W Workplace możemy wyróżnić kilka rodzajów grup:

 • Projektowe - dla zespołów do współpracy nad ważnymi projektami 
 • Dyskusyjne - do wyrażania opinii i dyskutowania o nowych pomysłach
 • Ogłoszenia - wiadomości i aktualizacje z życia firmy
 • Społeczne -  do komunikacji związanej ze wspólnymi celami i zainteresowaniami
 • Wielofirmowe - do komunikacji z osobami spoza organizacji, które również korzystają z Workplace 

Jak korzystać z grup?

Kiedy tworzysz grupę, stajesz się od razu jej administratorem. Do grupy możesz zaprosić nieograniczoną liczbę użytkowników. Jeżeli jednak obejmuje ona zsynchronizowany czat, możesz dodać do niej maksymalnie 250 członków. 

Jakie funkcjonalności znajdziesz w grupach? 

 • Stwórz przypięty post, aby wyświetlał się w górnej części Aktualności jako pierwszy. Wyjaśnij cel grupy i opisz zasady jej funkcjonowania. 
 • Oznacz grupę jako oficjalną, która będzie głównym kanałem komunikacji w organizacji. 
 • Twórz posty, aby komunikować się ze współpracownikami i upewnij się, że ważne aktualizacje docierają do właściwych osób, otrzymując feedback w postaci reakcji i komentarzy
 • Dostosuj ustawienia powiadomień do swoich potrzeb, żeby uniknąć natłoku informacji.
 • Przeprowadź ankietę, aby poprosić użytkowników o opinie na dany temat i daj im głos w kluczowych sprawach.
 • Baw się komunikacją dodając zdjęcia, giphy czy filmy
 • Twórz materiały edukacyjne i sprawdzaj wiedzę pracowników dzięki modułowi Nauka.  
 • Udostępniaj dokumenty.
 • Stwórz Pokój, aby rozmawiać na żywo z członkami grupy.
 • Podziel się swoim sukcesem za pomocą funkcji udostępnienia osiągnięcia.
 • Korzystaj z czatu, aby prowadzić rozmowy i podejmować natychmiastowe decyzje.

Jak stworzyć grupę?

Stwórz dowolną liczbę grup, klikając przycisk "Utwórz grupę”. Możesz to zrobić na komputerze lub przechodząc do zakładki Grupy na urządzeniu mobilnym. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby nadać grupie nazwę, wybrać ustawienia prywatności i zaprosić użytkowników.

Tworząc grupę, masz do dyspozycji trzy rodzaje prywatności:

 1. Grupa publiczna - grupa związana z komunikacją ogólnofirmową. Jest otwarta dla wszystkich, a nowi pracownicy są tam dodawani automatycznie. 
 1. Grupa zamknięta - do której dostęp ma wyłącznie określona grupa osób, na przykład pracownicy danego działu lub osoby pracujące nad jednym projektem. Użytkowników do tego typu grupy zaprasza administrator. 
 1. Grupa tajna - tylko osoby zaproszone widzą grupę i mają do niej dostęp. Inni użytkownicy nie mogą jej wyszukać ani aplikować o dołączenie do niej. 

Współpracuj z osobami spoza organizacji 

Grupy wielofirmowe umożliwiają współpracę osobom z różnych organizacji pod warunkiem, że osoby te w swoich miejscach pracy również korzystają z Workplace.

Dzięki tej funkcjonalności wymiana pomysłów z osobami spoza firmy, na przykład z klientami, nigdy nie była prostsza. Nie musisz kontaktować się nimi, używając innych narzędzi. Wystarczy, że dasz im dostęp do grupy wielofirmowej, żeby informować ich o aktualnościach związanych z produktem.

Zarządzaj komunikacją w przejrzysty sposób

Grupy stanowią przestrzeń dla współpracowników do komunikacji związanej ze wspólnymi celami i zainteresowaniami. Możesz utworzyć grupę, aby rozmawiać o wydarzeniach związanych z firmą, przekazywać opinię dotyczącą projektów i dyskutować o nowych pomysłach. Administrowanie poszczególnymi grupami jest bardzo intuicyjne i daje wiele możliwości. Dzięki dodatkowym opcjom możesz dowolnie dobierać uczestników i kreować zasady funkcjonowania grupy wedle aktualnych potrzeb organizacji lub tematu, nad którym obecnie pracujecie. 

Chcesz poznać możliwości Grup i dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce? Napisz do nas i umów się na bezpłatną konsultację!

latest news

Related Post