Cyfrowa transformacja
April 28, 2022

Workplace from Meta vs. Microsoft Teams - razem lepiej!

Pod koniec zeszłego roku Meta i Microsoft ogłosiły wprowadzenie odpowiednich integracji w aplikacjach Teams i Workplace. W obu platformach do pracy online będą dostępne odpowiednie narzędzia bez konieczności przełączania aplikacji. Co dokładnie to oznacza z perspektywy użytkownika? 

Po pierwsze, platformy zostały ze sobą zintegrowane, co pozwala na swobodne działanie między nimi. Workplace został zintegrowany z oprogramowaniem Microsoft Teams za pomocą aplikacji, którą można przypiąć do paska nawigacyjnego, jeśli użytkownik sobie tego życzy. Po wybraniu z boku interfejsu jest widoczne "okienko" Workplace, które można łatwo ukryć lub ponownie otworzyć.

Dzięki integracji obu narzędzi nie tylko poprawisz komunikację wewnętrzną a również zwiększysz efektywność swoich działań biznesowych. 

W czym mogą Cię wesprzeć Workplace i MS Teams? 
Workplace MS Teams
Wzmocnienie kultury Telekonferencje
Mobilność Projekty grupowe
Komunikacja wewnętrzna Technologie/integracje MSFT
Komunikacja całej organizacji Tworzenie dokumentów
Pracownicy pierwszej linii Zarządzanie projektami
Kultura cyfryzacji Zarządzanie uprawnieniami

Dla kogo?
Workplace MS teams
Management:
- ograniczanie dysfunkcji kadry kierowniczej
- budowanie kultury łączności
Management:
- dostęp do zabezpieczonych danych/tablic rozdzielczych
- współpraca zespołowa
HR:
- szybszy onboarding
- zwiększanie zaangażowania pracowników
HR:
- autoryzacja i standaryzacja polityk
- zarządzanie wydajnością
Komunikacja:
- dotarcie z właściwą wiadomością do właściwej osoby
- mierzenie wpływu i zasięgu
Komunikacja:
- współpraca w zakresie komunikacji formalnej
- zarządzanie komunikacją
Deskless:
- danie głosu pracownikom pierwszej linii
- dostęp do najważniejszych zasobów
Deskless:
- dostęp do dokumentów firmowych

Z perspektywy managementu

Workplace zapewnia przejrzystość kadry kierowniczej, gdzie przywództwo ma kluczowe znaczenie dla tego, jak liderzy podejmują decyzje i jak są postrzegani w organizacji. Workplace pozwala na zmniejszenie dystansu kierowniczego i dalsze budowanie połączonej kultury poprzez wykorzystanie i przeniesienie jej do miejsca pracy. Z kolei dzięki Microsoft Teams dyrektorzy mogą uzyskiwać dostęp do bezpiecznych danych i pulpitów nawigacyjnych oraz promować współpracę zespołową — wszystko z jednej aplikacji, do której można uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia.

Z perspektywy HR

Workplace można wykorzystać do usprawnienia procesu wdrażania nowych pracowników. Osoby, które są nowe w organizacji, mogą się ze sobą spotykać, kompleksowo otrzymywać materiały onboardingowe i szkoleniowe oraz zamieszczać posty w grupach HR, aby nowi dołączający od razu poczuli poczucie wspólnoty i przynależności. W przypadku MS Teams, specjaliści HR mogą korzystać z opcji śledzenia i aktualizowania zasad i procedur, dostarczania informacji i dokumentacji wybranej grupie odbiorców lub całej organizacji oraz na bieżąco z zarządzaniem wydajnością pracowników i personelu.

Z perspektywy komunikacyjnej

Dzięki Workplace możesz dostosować komunikację i ocenić, w jaki sposób ludzie wchodzą ze sobą w interakcje, w tym o tym, która pora dnia jest najbardziej sensowna, aby zmierzyć zasięg i wpływ, najlepszy sposób dotarcia do ludzi i sposób, w jaki ludzie chcą być informowani. Z kolei Teams umożliwia współpracę nad oraz zarządzanie komunikacją formalną. 

Z perspektywy pracowników pierwszej linii

Próbując uzyskać informację zwrotną od pracowników pierwszej linii z reguły wiąże się to z dość pracochłonnymi czynnościami jak np. ankiety. Dzięki Workplace Twoi pracownicy mają narzędzia do natychmiastowego przekazywania informacji zwrotnych liderom lub szerszemu zespołowi, aby szybciej i lepiej podejmować decyzje. Workplace daje głos pracownikom bez biurka. Teams z kolei posiada przyjazną dla urządzeń przenośnych i niezależną od urządzenia aplikację Microsoft Teams zapewniającą łatwy dostęp do dokumentów firmowych oraz pozwalających na swobodną komunikację służbową między pracownikami.

Co zatem łączy te dwa narzędzia? 

Workplace, to przede wszystkim narzędzie do wsparcia i wprowadzenia pracowników pierwszej linii do komunikacji w organizacji. Oba narzędzia obsługują współpracę grupową, czaty, rozmowy wideo i udostępnianie plików, z szeregiem dostępnych integracji. Dzięki dodatkowi “Frontline Add-On” i integracji MS Teams z Workplace, Twoja organizacja może dostosować sposób współpracy i przepływ informacji między wszystkimi pracownikami. 

Każde z narzędzi ma swoje zastosowanie w dość różnych obszarach, jednak ich komplementarność pozwala na efektywne ich wykorzystanie zwiększeniu poziomu produktywności pracowników (MS Teams) oraz pozostaniu w stałej łączności i budowaniu zaangażowania (Workplace). 

Spróbuj porównać zastosowanie obu aplikacji w tej prostej analogii:
Pracując jako kucharz czy fryzjer potrzebujesz w swojej działalności nie tylko narzędzia do krojenia czy cięcia. :)

Obie technologie mogą być używane razem i lepiej w celu lepszego wykorzystania i zwrotu z inwestycji. 

Jeśli nie korzystasz z Workplace, a chcesz poznać jego możliwości skontaktuj się z nami i umów spotkanie.

latest news

Related Post